Úvod do GEOMETRIE ZVUKU

Ptali jste se někdy v hlouby duše, jak to vypadá uvnitř vody? Jakto, že voda drží pohromadě? Mnoho časů jsem strávil pozorováním potoka v lese a také mořské vody v zahraničí. Tuto otázku jsem si pokládal neustále. Vodičko, jakto, že držíš pohromadě, ale přitom se Tebou dá proplouvat? Voda je jedním z elementů, ze kterých je stvořen svět této reality, ve které zažíváme naše zkušenosti a učíme se z nich.

Chtělo by se to podívat na vodu pod mikroskopem. Jako jeden z prvních to udělal doktor Masaru Emoto (který již působí nahoře, a určitě pokračuje ve výzkumu:-)). Výsledky jeho práce najdete všude na internetu. O co mu šlo? Zachytit vnitřní geometrii vody a vlastně zachytit to, proč voda drží pohromadě a čím.. Následně potom, co se mu to povedlo, tak pokračoval a zkoušel například vodě žehnat motlitdbou, pouštět jí různé druhy hudby a nebo na ní křičet, či pouště disharmonické zvuky. No výsledek byl zajímavý. Geometrie vody na to ohromě reagovala...

Moderní technika pokročila dále a dnes již jsme někde jinde. John Stuart Reid vynalezl přístroj zvaný cymascope. Tento přístroj je schopen zviditelnit v reálném čase GEOMETRII VODY. Výsledky jsou opravu fantastické.

V dalších článcích probereme detailněji, jak a proč to funguje. Zde zatím máte odkaz na oficiální stránky pana Johna Stuarta Reida, kde prezentuje svůj výzkum.

http://www.cymascope.com/

Zde jsou ukázky videí, co takový přístroj umí.

A zde jsou ukázky toho, že si lze i zjednodušenou verzi tohoto přístroje sestavit doma. O to jsme se pokusili a pár ukázek máte zde. Přístroj stále zdokonalujeme a vylepšujeme. Proto zde budou postupně přibývat další články, které budou zaměřené na konkrétní tématiku. Lze pořídit jak fotografie, tak i videa jakékoliv skladby.

Fotografie ukázky:

7printscren  8printscren  12printscren

13printscren  21printscren  22printscren

 

 

Tak teď jsme si udělali zhruba představu o čem to celé bude a další články v této sekci budou přibývat.